Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>за нас

Зошто да изберете Oripower

Ние Innopower посветуваме на задоволството и успехот на клиентите Удобен живот Одржлив развој

√ Имаат 20-годишно искуство во производство и извоз на гасни производи
√ 7-10 дена земање примероци на нови производи
√ Професионална CE одобрена гасна лабораторија за тестирање на сите плински апарати
√ Контрола на висок квалитет и нов дизајн на производите
√ Со одделот за истражување и развој и добредојде OEM, ODM
√ Умешен во стандардите EN14543, EN449, EN203, EN498, AS4553, ANSI Z83.26
√ сертификат CE, AGA, CSA, ETL, SANS, LFGB, DGCCRF
√ BSCI, Walmart, ISO9001:2008 искуство со фабричка ревизија од BV, SGS, TUV
√ Повеќе од 400 комплети опрема, вклучувајќи 1 комплет машини за ласерско сечење, 3 комплети вертикални центри за обработка, 18 комплети CNC пени

Клиент повратни информации

Веќе работев со компании од сите големини

Разбираме дека на малите претприемачи можеби ќе им треба малку дополнително време и рака за помош за целосно да ги истражат нивните опции. Roetell доживеа успех во претходните случаи, што е навистина инспиративно и покажува што можете да постигнете за вашите производи, бренд и крајна линија.

нашата фабрика

Ningbo Innopower Hengda Metal Products Co., Ltd., е акционерско друштво основано во 2004 година. Поврзано со аеродромот Ningbo и морското пристаниште Ningbo, обезбедува голема погодност и за сообраќајот и за транспортот. Со површина од околу 47 квадратни метри и градежна површина од 000 метри квадратни, нашата фабрика поседува над 40 вработени (над 000 техничари) и повеќе од 100 различни машини.

Поранешен именуван од Ningbo Hengda Metal Products Co., Ltd., основан во 1984 година, Innopower Hengda стана водечки производител на различни уреди за греење и готвење, вклучувајќи греалки за двор на гас, скари за скара на гас, внатрешни и надворешни грејачи на гас, огниште на гас (гас огништа), шпорети на гас, горилници на гас, комплет за готвење (прибор за мисирка), самострел, широки глави и сл.

Компанијата е ISO9001 и BSCI фабрика инспекција. Повеќето од нашите производи се одобрени со сертификати CE, AGA, CSA, SANS. Фаворизирани од високиот квалитет и конкурентната цена, ние се обврзавме на неспоредлив професионализам и услуга за нашите клиенти од дома и од странство.

Прикажи ги Повеќе

нашата приказна

Во 1984 година, г-дин Јанг започна бизнис со обработка на делови за самострел во своето семејство во селото Донгјанг, со вкупно само 10 лица.

Тие години, бизнисот на компанијата растеше многу стабилно и брзо.

Во 2000 година е основана Ningbo Hengda Metal Products Co., Ltd. За погодност на транспортот, фабриката беше преместена на сводот на селото Донгјанг со околу 80 вработени.

Прикажи ги Повеќе

Капацитет на производот

Опрема: 400+ различни машини, вклучително и 2 сета машини за ласерско сечење

Капацитет на производот: 30,000+ греалки и скари / месец

Инженери за гас: 25 години искуство

Прифатете OEM, ODM нови производи

Брзо земање мостри за нови производи: 7-10 дена

Сертификати: CE, CSA, AGA, SANS, LFGB, DGCCRF

Фабричка инспекција: ISO9001:2008, BSCI ревидирана

Прикажи ги Повеќе

Галерија на компанијата

Прочитајте повеќе за тоа колку професионални работи во нашата фабрика и каде можете да ги користите нашите производи.

Прикажи ги Повеќе

Галерија на производи

Прикажи ги Повеќе

сертификати

1. Компанијата е ISO9001 и BSCI фабричка инспекција.

2.Повеќето од нашите производи се одобрени од CE, AGA, CSA, ETL, SANS, LFGB, DGCCRF сертификат.

3. Доделивме 30 патенти, вклучувајќи: 1 патент за изум, 17 патенти за комунални услуги, 12 патенти за дизајн.

Прикажи ги Повеќе

Нашиот тим

Посветеност на вработените
Прикажи ги Повеќе