Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Оган јама

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586754649665246.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586754649218027.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586754649942142.jpg

P1201B Грејач на двор од стаклен пламен со стаклени камења

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:P1201B
Потврдување:CE
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:20000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Грејач за двор со пламен гас со стакло

Уникатниот надворешен оган што носи познат стил и слика со пламен во вашиот двор или градина.

Тоа е мобилен грејач за двор на гас кој работи со бутан и пропан гас, го комбинира видливиот оган со неговата топлина. Благодарение на стаклените камења, топлината циркулира внатре и излегува надвор низ четиристраното горно стакло. Кога стаклото е топло, тоа обезбедува и инфрацрвена топлина на кратко растојание.

Овој гасен грејач за двор со стакло е совршен за тераси покриени со стакло и заштитени од ветер или отворени на отворено ако се мешаат со други инфрацрвени грејачи. Топлото и осветлувањето се многу атрактивен фактор за секаков вид на бизнис.

Тоа не само што носи топлина, туку и осветлување и удобност во вашиот надворешен простор. Висококвалитетните материјали и неговата едноставност ќе ви овозможат да го користите во текот на годините.

Навистина едноставен за палење и регулирање, овој црно обоен челичен грејач е многу робустен и лесен во исто време, а благодарение на неговите четири тркала што се заклучуваат можете да го движите низ секаков вид на површина.


спецификации
Точка брP1201B
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 7.5-8kW
потрошувачкаМакс.576-599g/h
ПалењеЕлектрично палење
Големина на производ469 370 * * 1094mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ41 / 35kgs
Картон Големина53 * 53 * 89cm
Количина на контејнер280 парчиња/40'HQ


Каде да се користи
ресторанШопинг центар
Соба за багажТераса
УгостителствоЗимска тераса
ФабрикаАлфреско Јадење
БолницаБродови
ЧадорКомерцијални
градинаФудбалски стадиони
Се чека за повлекувањеНевозможно да се загреваат области
Базени и бањиПаб
МагацинСки-центар
Патио БарТематски парк
Црквазоолошката градина
Обнова на поплавиТенди
УгостителствоНадстрешница
ПатиоКоњски
Закана за авиониОпсег на возење на голф
Спортски салиОбласти за седење на отворено


Клучни карактеристики

- Максимални перформанси: 8 kW.

- Фабрикувани со висококвалитетни материјали

- Вклучени се проѕирни камења од калено стакло од 5.5 кг

- Совршен за секаков вид на бизнис

- Компактен и елегантен дизајн

- Четиристрано калено горно стакло

- Одлично осветлување и извор на греење

- Робустен, отпорен и лесен во исто време

- Електрично палење (ААА батеријата е опционална)

- Безбедносен систем против навалување

- Складирање на боци со плин

- Пренослив благодарение на неговите четири тркала што се заклучуваат

- Лесно одржување.

- Гориво: гас пропан/бутан.

- Consumption: Max.576-599g/h

- Боја: Црна, Зелена, Сива

- Големина на производот: 469*370*1094мм

- Тежина: 35 кг.

- CE одобрено.

- Гаранција: 12 месеци.


Контактирајте нѐ
}