Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Скара за гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586334423567355.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586334423355647.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586334422478612.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586334422109508.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586334423265350.jpg

K1102A нерѓосувачки челик за надворешна комерцијална 2 горилници Гастро гасни скари

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:K1102A
Потврдување:CE, LFGB
Минимална Подреди Кол:250 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

K1102A нерѓосувачки челик за надворешна комерцијална 2 горилници Гастро гасни скари

спецификации
Точка брK1102A
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 10kW
потрошувачкаМакс. 728g / h
ПалењеЕлектрично палење
Големина на производ70X56X31cm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ16.5 / 14.5kgs
Картон Големина72x58x25.8cm
Количина на контејнер275/550 / 635PCS
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Клучни карактеристики

Решетка со скара со 2 горилници

- Влез на топлина: 10kW

- Потрошувачка: Макс. 728 g/h

- Пиезо палење

- Целосно цветна конструкција од нерѓосувачки челик

- Порцеланска емајлирана тава: дебелина од 2.0 mm, одобрение за LFGB

- Рамка од нерѓосувачки челик: дебелина од 0.8 мм

- Сите гасни цевки покриени со хром

- Површина за готвење: 590 x 470 mm

- Цревото и регулаторот се опционални


Контактирајте нѐ
}