Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Скара за гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586335440853276.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586335440884028.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586335440992298.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586335441698213.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586335441676530.jpg

K1103A Надворешен комерцијален нерѓосувачки челик со 3 горилници Гасна скара

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:K1103A
Потврдување:CE, LFGB
Минимална Подреди Кол:250 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

K1103A Надворешен комерцијален нерѓосувачки челик со 3 горилници Гасна скара

спецификации
Точка брK1103
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 10kW
потрошувачкаМакс. 728g / h
ПалењеЕлектрично палење
Големина на производ70X56X31cm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ17 / 15kgs
Картон Големина72x59x26cm
Количина на контејнер275/550 / 635PCS
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Клучни карактеристики

Решетка со скара со 3 горилници

- Влез на топлина: 10kW

- Потрошувачка: Макс. 728 g/h

- Пиезо палење

- Целосно цветна конструкција од нерѓосувачки челик

- Порцеланска емајлирана тава: дебелина од 2.0 mm, одобрение за LFGB

- Рамка од нерѓосувачки челик: дебелина од 0.8 мм

- Сите гасни цевки покриени со хром

- Површина за готвење: 590 x 470 mm

- Исклучете го цревото и регулаторотКонтактирајте нѐ
}