Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Скара за гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586336590754459.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586336590641153.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586336591737480.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586336591782052.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1586336591637032.jpg

Нерѓосувачки челик за надворешна комерцијална скара со 3 горилници Гасна скара K1103B

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:K1103B
Потврдување:CE, LFGB
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:5000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Нерѓосувачки челик за надворешна комерцијална скара со 3 горилници Гасна скара K1103B

спецификации
Точка брK1103
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 10kW
потрошувачкаМакс. 728г / ч
ПалењеЕлектрично палење
Големина на производ70X56X31cm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ16/14.5килограми
Картон Големина70x57.5x24.3cm
Количина на контејнер320/660 / 737PCS
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Клучни карактеристики

Решетка со скара со 3 горилници

- Влез на топлина: 10kW

- Целосно цветна конструкција од нерѓосувачки челик

- - Вклучете 3-сортиран комплет: решетка

    Решетка од галванизиран челик: 596x480mm, LFGB 

    Огледало 430 SS пламен тамп: 636x520mm

    Огледало 430 SS тава: 565x470mm

- Рамка од нерѓосувачки челик: дебелина од 0.8 мм

- Сите гасни цевки покриени со хром

- Површина за готвење: 590 x 470 mm

- Исклучете го цревото и регулаторот


Контактирајте нѐ
}