Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Грејач на гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585532538349477.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536762631501.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536763377578.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536764684592.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536764576796.jpg

H5201 Грејач на простории за керамички гасови , одобрување на CE

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H5201
Потврдување:CE, ERP
Минимална Подреди Кол:100 единици
Пакување Детали за:Кафеава кутија за извоз или прилагодена
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Грејачот има три поставки. Секој пламеник е вклучен или исклучен. Ниската поставка е само левиот горилник. Медиумот е вистинскиот горилник, а високиот е сите два вклучени одеднаш. Секој пламеник има керамички елемент со многу мали дупки низ кои гасот тече додека гори, загревајќи ја керамичката светло портокалова топла и испуштајќи многу зрачни инфрацрвени топлински зраци. Се разбира, има и топол воздух што се издига од горилниците, а тоа придонесува за затоплување на просторијата. Зрачената топлина се чувствува одлично, особено кога влегувате од студ и сакате да ги загреете рацете.

Тој е дизајниран и наместен така што ако кислородот во просторијата падне под безбедно ниво, пламенот ќе се изгасне, активирајќи ја контролата на гасот за да го исклучи гасот до горилниците. Грејачот не е дизајниран за надворешна употреба

спецификации
Точка брH5201
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлина4.2 kW/2.6 kW/1.6 kW (3 поставки)
потрошувачка305 g/h, 190 g/h, 115 g/h
ПалењеПиезо палење или електрично палење
Големина на производ43X49X74.5cm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ12.0 / 11.0kgs
Картон Големина44.5 * 35 * 77cm
Количина на контејнер250 / 508 / 585pcs
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Клучни карактеристики

- Моќност: 4.2 kW, 2.6 kW, 1.6 kW (3 поставки)

- Гориво: пропан, бутан или мешавини (ТНГ)

- Фабрикувани со висококвалитетни материјали

-Вградениот ODS систем штити со исклучување на пламенот.

- Пиезо палење или електрично палење 

- Уред за заштита од неуспех од пламен

- Погоден за макс.15кг плински боци

- 4 тркалца за лесно движење

- Димензии: 43 x 49 x 74.50 cm. (Ширина x длабочина x висина)

- Тежина: 11 кг.

- CE одобрено.

- Гаранција: 12 месеци.

- Апликации: Внатрешна и надворешна употреба

Контактирајте нѐ
}