Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Грејач на гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536802500695.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536799446935.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536799469157.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536798453643.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536800782698.jpg

H5202 Каталитички внатрешен грејач на гас со италијански увозен каталитички горилник, одобрение CE

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H5202
Потврдување:CE, ERP
Минимална Подреди Кол:100 единици
Пакување Детали за:Кафеава кутија за извоз или прилагодена
Време на испорака:-25 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Овој каталитички грејач на гас користи грејач од Италија од увоз. Со ергономскиот дизајн со безбедните уреди, тој може да го исклучи грејачот кога случајно ќе се преврти за да помогне да се спречат несреќи или грејачот да се прегрее.

Уникатниот дизајн го максимизира протокот на топлина во просторијата, можете да уживате во мирна и топла средина со овој грејач. Идеален е за целосна просторија како што се канцеларии, спални и дневни соби.

Произведен со строги стандарди и висока контрола на квалитетот, преносливиот внатрешен инфрацрвен керамички грејач за гас е со врвен квалитет со стабилна работа, како и извонредни перформанси.

<

спецификации
Точка брH5202
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлина3100W,2500W,1900W (3 поставки)
потрошувачка226 g/h, 180 g/h, 130 g/h
ПалењеПиезо електричен 
Големина на производ43X46X74.5cm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ12.0 / 10.5kgs
Картон Големина44.5 * 35 * 77cm
Количина на контејнер250 / 508 / 585pcs
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Клучни карактеристики

1. Тип на гас: пропан, бутан или мешавини (ТНГ)

2. Моќности: 3100W, 2500W, 1900W (3 поставки)

3. Потрошувачка: 226g/h, 180g/h, 130g/h

4. Палење: пиезо електричен, Вграден ODS уред

5. 37x50cm Италија увезен каталитички горилник

6. Висока термичка ефикасност

7. Преклопен и компактен дизајн за високо полнење на контејнери

8. Силна и висококвалитетна градба

9. Уред за заштита од пламен

10. тркалца за лесно движење

11. Капацитет на цилиндар: Макс.15кг

12. Големина на производот: 430(l)x460(d)x743(h) mm

p>    

Контактирајте нѐ
}