Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Грејач на гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585534482299909.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536837227600.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536837282473.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536837362994.jpg

H5205 грејач на пламен гас , одобрување на CE

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H5205
Потврдување:CE, ERP
Минимална Подреди Кол:100 единици
Пакување Детали за:Кафеава кутија за извоз или прилагодена
Време на испорака:-25 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Мобилен топлински генератор на гас со висок капацитет за греење и покрај малата потрошувачка. Ефикасно користење на енергијата преку постојана дистрибуција на топлина. Максимална безбедност благодарение на пиезоелектричното палење, заштитата од ниско ниво на кислород и термоспојот.

Клучни карактеристики

lТип на гас: пропан, бутан или мешавини (ТНГ)

lМоќност: 4200W/2000W (2 поставки)

lПотрошувачка на гас: 140 - 305g/h

lПалење: пиезо електрично, вграден ODS уред

lУред за заштита од дефект од пламен

●4 тркалца за лесно движење

lПреклопен и компактен дизајн за високо полнење на контејнери

lОдличен ефект на загревање

lСилна и квалитетна градба

lКапацитет на цилиндар: Макс.15кг

lГолемина на производот: 430(l)x460(d)x743(h) mm

Контактирајте нѐ
}