Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Грејач на гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585534893309251.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536858616662.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536857733761.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536858655686.jpg

H5206 грејач на пламен гас , одобрување на CE

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H5206
Потврдување:CE, ERP
Минимална Подреди Кол:100 единици
Пакување Детали за:Кафеава кутија за извоз или прилагодена
Време на испорака:-25 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Мобилен топлински генератор на гас со висок капацитет за греење и покрај малата потрошувачка. Ефикасно користење на енергијата преку постојана дистрибуција на топлина. заштита од ниско ниво на кислород и термоспој. Природен топлински отворен пламен за максимална удобност.4 тркалца за подови за лесно префрлање. Вградениот систем ODS штити со исклучување на пламенот.

Со ергономскиот дизајн со безбедните уреди, тој може да го исклучи грејачот кога случајно ќе се преврти за да помогне да се спречат несреќи или грејачот да се прегрее.

Уникатниот дизајн го максимизира протокот на топлина во просторијата, можете да уживате во мирна и топла средина со овој грејач. Идеален е за целосна просторија како што се канцеларии, спални и дневни соби. Произведен со строги стандарди и висока контрола на квалитетот, преносливиот внатрешен инфрацрвен керамички грејач за гас е со врвен квалитет со стабилна работа, како и извонредни перформанси.

спецификации
Точка брH5206
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлина4.2Kw/2.0Kw (2 поставки)
потрошувачка305 g/h, 140 g/h
ПалењеПиезо палење
Големина на производ43X49X74.5cm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ12.0 / 10.0kgs
Картон Големина44.5 * 35 * 77cm
Количина на контејнер250 / 508 / 585pcs
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Клучни карактеристики

ГРЕАЧИ НА ГАС СИНИ ПЛАН

1. Тип на гас: пропан, бутан или мешавини (ТНГ)

2. Моќност: 4200W/2000W (2 поставки)

3. Потрошувачка на гас: 140 - 305g/h

4. Палење: пиезо електричен, Вграден ODS уред

5. Уред за заштита од дефект од пламен

6. тркалца за лесно движење

6. Преклопен и компактен дизајн за високо полнење на контејнери

7. Одличен ефект на загревање

8. Делукс дизајн на изглед

9. Капацитет на цилиндар: Макс.15кг

10. Големина на производот: 43 x 46 x 78.5 cm

Контактирајте нѐ
}