Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Грејач на гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536255624155.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536254189405.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536253251049.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536254538195.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585536255984621.jpg

H5208 Каталитички внатрешен грејач на гас со италијански увозен каталитички горилник, одобрение CE

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H5208
Потврдување:CE, ERP
Минимална Подреди Кол:100 единици
Пакување Детали за:Кафеава кутија за извоз или прилагодена
Време на испорака:-25 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

This indoor gas heater uses Italy-import catalytic heater, with the ergonomic design with the safe devices, it is able to turn off the heater when it gets knocked over accidentally to help prevent accidents or the heater is overheated.

Уникатниот дизајн го максимизира протокот на топлина во просторијата, можете да уживате во мирна и топла средина со овој грејач. Идеален е за целосна просторија како што се канцеларии, спални и дневни соби.

Произведен со строги стандарди и висока контрола на квалитетот, преносливиот внатрешен инфрацрвен керамички грејач за гас е со врвен квалитет со стабилна работа, како и извонредни перформанси.

спецификации
Точка брH5208
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлина2500w/1500w (2 settings)
потрошувачка182g/h,109g/h,
ПалењеImpulse electric
Големина на производ41.5X46X73.0cm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ11.7 / 10.3kgs
Картон Големина47.5 * 29.5 * 79cm
Количина на контејнер260 / 540 / 640pcs
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Клучни карактеристики

1.Gas type: Propane, Butane or Mixtures

2.Powers: 2500W/1500W (max/min) 

3.Consumption: 182g/109g/h 

4.Ignition: Impulse electric, Built-in ODS device

5.30x50cm Italy imported catalytic burner

6.Product size: 415x460x730mm

7.High thermal efficiency

8.Novel Design w/ high container loading

9.Strong and high quality construction

10.Flame-failure protection device

11.4 Castors for easy moving

12.Suitable for max.13kg gas bottle

Контактирајте нѐ
}