Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>План за гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588062481876720.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588062481818004.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588062481174675.jpg

2-ГОДИНА План за гас

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:K1105TS
Потврдување:CE
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:5000 единици / месец


Испраќам барање
Опис
спецификации
Точка брK1105TS
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 5kW
потрошувачкаМакс. 360g / h
ПалењеЕлектрично палење
Големина на производ1060L x 441W x 1093H mm
Пакување1СЕТ / 2КТН
Картон Големина на скара54x48x24cm
Картон Големина на количка47.5x14x87cm
Количина на контејнер240/490 / 550PCS
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Угостителство

Фабрика

Болница

Чадор

градина

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Угостителство

Патио

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Тип на гас: пропан, бутан или мешавини (ТНГ)

Моќност: 2500 W секој горилник, вкупната моќност е 5000 W (360 g/h)

Не'рѓосувачки челик 2 горилници

Црно обоена контролна табла со црно тело од 0.6 мм

Тава за готвење обложена со порцеланска емајл од 3 мм

Масти за котел: да, фиока

4 парчиња стабилни црни пластични ногарки

Силен дизајн на количка со 2 големи тркала.

Вклучувајќи ја и специјалната врска со Франција

Големина на производот: 1060L x 441W x 1093H mm

Површина за готвење: 487L x 340W mm

СЕ сертификат


Контактирајте нѐ
}