Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>План за гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588062816173897.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588062816383824.jpg

3-ГОДИНА План за гас

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:K1106
Потврдување:CE
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:5000 единици / месец


Испраќам барање
Опис
спецификации
Точка брK1106
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс.7.5 kW
потрошувачкаМакс. 540g / h
ПалењеЕлектрично палење
Големина на производ706x464x273mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ6 / 5.5kgs
Картон Големина72x48x23cm
Количина на контејнер375/745 / 890PCS
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Угостителство

Фабрика

Болница

Чадор

градина

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Угостителство

Патио

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Тип на гас: пропан, бутан или мешавини (ТНГ)

Моќност: 2500 W секој горилник, вкупната моќност е 7500 W (540 g/h)

Не'рѓосувачки челик 3 горилници

Црно обоена контролна табла со сребрена етикета на панелот

Тава за готвење обложена со порцеланска емајл од 3 мм

Црно тело од 0.6 мм со обложено во прав со температура од 180°

Масти за котел: да, фиока

4 парчиња стабилни црни нозе

CE сертификат


Контактирајте нѐ
}