Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>План за гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588063708237938.jpg

Решетка за скара на гас со 4 горилници

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:K1107
Потврдување:CE
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:3000 единици / месец


Испраќам барање
Опис
спецификации
Точка брK1107
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 16kW
ПалењеЕлектрично палење
Големина на производ1620x642x1045mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ55 / 49.2kgs
Картон Големина104x58x56cm
Количина на контејнер86/174 / 205PCS
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Угостителство

Фабрика

Болница

Чадор

градина

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Угостителство

Патио

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Тип на гас: пропан, бутан или мешавини (ТНГ)

Моќност: 4000 W секој горилник, вкупната моќност е 16 kW.

Челична тава за готвење од 6 мм со завршна обработка на масло со одобрение за храна од DGCCRF

Областа за готвење на тавата е 422x362mm

5mm Силна скара за готвење со емајлирана завршница со одобрение за храна од DGCCRF

Областа за готвење на скарата е 438x365mm

4 парчиња горилници за цевки од не'рѓосувачки челик 

2 парчиња пламен темперамент со двојна PE завршница

Челичните делови околу горилникот се со 300° црн прав обложен

Целото главно тело е обложено со црн прав од 180°

Масти за котел: да, 2 големи фиоки

2 парчиња силни големи тркала со брава, 2 парчиња големи тркала без брава

4 парчиња копчиња и 3 парчиња куки

Големина на производот: 1620x642x1045mm

СЕ сертификат 


Контактирајте нѐ
}