Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>План за гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588065097587324.jpg

Решетка за скара на гас со 4 горилници

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:K1112C
Потврдување:CE
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Ali ред, L/C, D/P и итн
Набавка Способност:2000 единици / месец


Испраќам барање
Опис
спецификации
Точка брK1112C
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 16kW
ПалењеЕлектрично палење
Големина на производ1595x550x919mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ45 / 40kgs
Картон Големина92.5x59.5x38.5cm
Количина на контејнер135/280 / 320PCS
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Угостителство

Фабрика

Болница

Чадор

градина

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Угостителство

Патио

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

4B Решетка за скара на гас

Влез на топлина: 4000W секој горилник, вкупната моќност е 16kW.

Тип на гас: пропан, бутан или мешавини (ТНГ)

Решетки за готвење од 6мм Цврсти 2 парчиња со емајлиран финиш

Областа за готвење на тавата е 885x468 mm

4 парчиња горилници за цевки од не'рѓосувачки челик 

2 парчиња пламен темперамент со двојна PE завршница

Внатрешноста на скарата е обложена со црн прав од 300°

Целото главно тело е обложено со црн прав од 180°

Масти за котел: да, 2 големи фиоки

4 парчиња силни големи тркала со брава


Контактирајте нѐ
}