Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>План за гас

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588064082248933.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588064082234335.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588064083877923.jpg

Решетка за скара на гас со 4 горилници

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:K1107A
Потврдување:CE
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:3000 единици / месец


Испраќам барање
Опис
спецификации
Точка брK1107A
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 16kW
ПалењеЕлектрично палење
Големина на производ1620x642x1045mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ57 / 52kgs
Картон Големина104x57.5x46cm
Количина на контејнер106/218 / 248PCS
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Угостителство

Фабрика

Болница

Чадор

градина

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Угостителство

Патио

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Тип на гас: пропан, бутан или мешавини (ТНГ)

Моќност: 4000 W секој горилник, вкупната моќност е 16 kW.

Голема челична тава за готвење со дебелина од 6мм со завршна обработка со масло

Површината за готвење на тавата е 91.5L*37.5W cm

4 парчиња горилници за цевки од не'рѓосувачки челик 

Челичните делови околу горилникот се со 300° црн прав обложен

Целото главно тело е обложено со црн прав од 180°

Масти за котел: да, 2 големи фиоки

2 парчиња силни големи тркала со брава, 2 парчиња големи тркала без брава

Вклучувајќи ја и специјалната врска со Франција

Големина на производот: 1620x642x935mm

СЕ сертификат 


Контактирајте нѐ
}