Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Стаклена цевка Патоличен грејач

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588217959151232.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588054433285511.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588054432461284.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588054433407315.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588054434194401.jpg

H1502A вистински пламен пирамидален двоен грејач од црн челик

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H1502A
Потврдување:СЕ, АГА
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Impressive living flame gas patio heater with quartz glass tube for a stunning real fire effect that warms your garden. Powerful 11.5 KW heater output with an anti-tip safety system, in a durable stainless steel and aluminum design that is sure to impress. Tall floor-standing pyramid design with a sleek professional finish, featuring a flush panel to the front that hides your gas canister inside the base. With pulse battery ignition, it’s easy and quick to light, and safe to use every time

спецификации
Точка брH1502A
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 11.5kW
потрошувачкаMax 815g / h
ПалењеПалење палење
Големина на производ500x500x2250 мм
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ27 / 23kgs
Картон Големина53.5x53.5x89cm
Количина на контејнер108/226/270 парчиња
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

2.2m powder coated steel pyramid patio Heater

Боја: Зачукувана црна, сребрена, сива, бела и др.

1- Тип на гас: пропан, бутан и мешавини (ТНГ)

2- Внесување на топлина: макс. 11.2 kW (815 g/h)

3- Импулсно палење со ААА батерија 

4- Вклучете го прекинувачот за навалување и уредот за дефект на пламен

5- 2 парчиња стаклени цевки со стаклена врска


Брза детали

Големина на ITEM: 500x500x2250 mm

Куќиште на целиот резервоар: 500*500*860 mm

Стаклена цевка или SS мрежа како приклучок: Дија.105*160мм

Стаклена цевка: дијаметар 100мм*625мм (2 парчиња)                            

Пост за поддршка: 30x30x10Tmm, 650 mm должина (8 парчиња)

Мрежест заштитник на горниот дел: 175mm*240mm*610mm (4 парчиња)

Заштитник од мрежа: 265мм*330мм*610мм (4 парчиња)

Пламен екран: 190 * 190 * 150мм

Топ рефлектор: 410 mm * 410mm * 85 (H) mm

Мрежест заштитник на горниот дел: 175mm*240mm*610mm (4 парчиња)

Заштитник од мрежа: 265мм*330мм*610мм (4 парчиња)

Пламен екран: 190 * 190 * 150мм

Топ рефлектор: 410 mm * 410mm * 85 (H) mm

Гаранција: 12 месеци

Контактирајте нѐ
}