Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Стаклена цевка Патоличен грејач

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588055929741232.jpg

H1505 Ратан плетен пирамиден грејач на двор

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H1505
Потврдување:CE 
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Наелектризирајте го пејзажот на вашиот двор со помош на енергичниот квадратен пропан грејач во Хановер со алуминиумска рамка и плетена основа. Вашите гости ќе уживаат во удобноста на топлина од 11.5 kw на 16.4 стапки. Радиус. Овој грејач со внатрешен двор од 2.2 метри нуди неверојатна удобност во различни сезони, со стартување на палењето на батеријата што се прилагодува од ниска до висока топлина. Совршен за забавувач на отворено 

спецификации
Точка брH1505
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 11.5kW
потрошувачкаMax 815g / h
ПалењеПалење палење
Големина на производ500x500x2250 мм
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ25 / 21kgs
Картон Големина53.5x53.5x89cm
Количина на контејнер108/226/270 парчиња
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Плетен пирамиден двор од 2.2 m со вистински пламен

Боја: Плетено тело со алуминиумска рамка 

1- Тип на гас: пропан, бутан и мешавини (ТНГ)

2- Внесување на топлина: макс. 11.2 kW (815 g/h)

3- Импулсно палење со ААА батерија 

4- Вклучете го прекинувачот за навалување и уредот за дефект на пламен

5- 2 парчиња стаклени цевки со стаклена врска


Брза детали

Големина на ITEM: 500x500x2250 mm

Куќиште на целиот резервоар: 500*500*860 mm

Стаклена цевка или SS мрежа како приклучок: Дија.105*160мм

Стаклена цевка: дијаметар 100мм*625мм (2 парчиња)                            

Објава за поддршка: 30x30x10Tmm, должина 650mm (8 парчиња)

Мрежест заштитник на горниот дел: 175mm*240mm*610mm (4 парчиња)

Заштитник од мрежа: 265мм*330мм*610мм (4 парчиња)

Пламен екран: 190 * 190 * 150мм

Топ рефлектор: 410 mm * 410mm * 85 (H) mm

Гаранција: 12 месеци


Контактирајте нѐ
}