Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Стаклена цевка Патоличен грејач

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588057169603073.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588057167285430.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588057167776331.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588057167336032.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588057168653688.jpg

H1507 2.2 m LED светло Грејач за двор од стаклена цевка

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H1501A
Потврдување:CE 
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Наелектризирајте го пејзажот на вашиот двор со помош на енергичниот квадратен пропан грејач во Хановер со алуминиумска рамка и повеќебојна LED осветлена основа. Вашите гости ќе уживаат во удобноста на топлина од 11.5 kw на 16.4 стапки. Радиус. Овој грејач со внатрешен двор од 2.2 метри нуди неверојатна удобност во различни сезони, со палење на батеријата што се прилагодува од ниска на висока топлина. Совршена за забава на отворено, колоритната LED основа ќе го засили расположението за секоја пригода.

спецификации
Точка брH1507
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 11.5kW
потрошувачкаMax 815g / h
ПалењеПалење палење
Големина на производ500x500x2250 мм
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ25 / 21kgs
Картон Големина53.5x53.5x89cm
Количина на контејнер108/226/270 парчиња
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

2.2m LED светло Грејач за двор од стаклена цевка

1- Тип на гас: пропан, бутан и мешавини (ТНГ)

2- Внесување на топлина: макс. 11.2 kW (815 g/h)

3- Импулсно палење со ААА батерија 

4- Вклучете го прекинувачот за навалување и уредот за дефект на пламен

5- 2 парчиња кварцни цевки со стаклена врска

6- 12v LED светло со 7 бои и 13 промени во стилот

7- Со далечински управувач 

9- 6800Mah батерија на полнење и полнач


Брза детали

Големина на ITEM: 500x500x2250 mm

Куќиште на целиот резервоар: 500*500*860 mm

Стаклена цевка како приклучок: Дија.105*160мм

Кварцна стаклена цевка: дијаметар 100мм*625мм (2 парчиња)                            

Објава за поддршка: 30x30x10Tmm, должина 650mm (8 парчиња)

Мрежести штитници-горни: 175mm*240mm*610mm (4 парчиња)

Мрежести штитници-долни: 265mm*330mm*610mm (4 парчиња)

Пламен екран: 190 * 190 * 150мм

Топ рефлектор: 410 mm * 410mm * 85 (H) mm

Гаранција: 12 месеци


Контактирајте нѐ
}