Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>топла производи

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588207528206570.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588207528942020.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588207527840594.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588207528631809.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588207528412776.jpg

H1501A вистински фалмер-пирамидален грејач со нерѓосувачки челик

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H1501A
Потврдување:CE 
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:5000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Импресивен грејач на двор со гас со жив пламен со кварцен стаклена цевка за неверојатен ефект на вистински оган што ја загрева вашата градина. Моќен излез на грејач од 11.5 KW со безбедносен систем против врвовите, во издржлив дизајн од не'рѓосувачки челик и алуминиум кој сигурно ќе импресионира. Високиот дизајн на пирамида на подот со елегантен професионален финиш, со панел за испирање напред што го крие вашиот гас канистер во внатрешноста на основата. Со пулсното палење на батеријата, лесно и брзо се осветлува и безбедно се користи секој пат

спецификации
Точка брH1501A
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 11.5kW
потрошувачкаMax 815g / h
ПалењеПалење палење 
Големина на производ500x500x2250 мм
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ27.5 / 22.5kgs
Картон Големина53.5x53.5x89cm
Количина на контејнер108/226/270 парчиња
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Грејач за двор од кварцни цевки од нерѓосувачки челик од 2.2 метри

Боја: Не'рѓосувачки челик

1- Тип на гас: пропан, бутан и мешавини (ТНГ)

2- Внесување на топлина: макс. 11.2 kW (815 g/h)

3- Импулсно палење со ААА батерија 

4- Вклучете го прекинувачот за навалување и уредот за дефект на пламен

5- 2 парчиња стаклени цевки со стаклена врска


Брза детали

Големина на ITEM: 500x500x2250 mm

Куќиште на целиот резервоар: 500*500*860 mm

Стаклена цевка како приклучок: Дија.105*160мм

Стаклена цевка: дијаметар 100мм*625мм (2 парчиња)                            

Објава за поддршка: 30x30x10Tmm, должина 650mm (8 парчиња)

Мрежест заштитник на горниот дел: 175mm*240mm*610mm (4 парчиња)

Заштитник од мрежа: 265мм*330мм*610мм (4 парчиња)

Пламен екран: 190 * 190 * 150мм

Топ рефлектор: 410 mm * 410mm * 85 (H) mm

Гаранција: 12 месеци

Контактирајте нѐ
}