Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>топла производи

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588207921834345.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588207920576181.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588207920599368.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588207920130329.jpg

H1501AD 1.9m вистински греач со пиомида со греење во не'рѓосувачки челик

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:Н1501 АД
Потврдување:CE
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Нашиот пламен грејач со пирамида од не'рѓосувачки челик внесува нова димензија на надворешното греење. Оваа стилска единица обезбедува уникатен визуелен пламен додека обезбедува топлина во секоја насока. Ова атрактивно парче уметност во двор ќе биде фокусна точка на секој надворешен амбиент. Овој висококвалитетен уред има систем за заштита од превртување за ваша безбедност. Прицврстените тркала овозможуваат лесна подвижност.

спецификации
Точка брН1501 АД
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 11.5kW
потрошувачкаMax 815g / h
ПалењеПалење палење
Големина на производ500x500x1900 мм
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ25 / 20kgs
Картон Големина100x58x27cm
Количина на контејнер180 / 374 / 445 компјутери
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Грејач на двор од вистински пламен од нерѓосувачки челик од 1.9 m

Боја: Не'рѓосувачки челик

1- Тип на гас: пропан, бутан и мешавини (ТНГ)

2- Внесување на топлина: макс. 11.2 kW (815 g/h)

3- Импулсно палење со ААА батерија 

4- Вклучете го прекинувачот за навалување и уредот за дефект на пламен

5- 1pc кварц или боросиликатна стаклена цевка

6- Објавувања за поддршка од сребрена боја од алуминиум


Брза детали

Големина на ITEM: 500x500x1900 mm

Куќиште на резервоарот SS: 500*500*860 mm

Цевка: Дија.100мм * 925мм, дебелина 2.5 мм                 

Пост за поддршка: 30x30x10Tmm, 960 mm должина (8 парчиња)

Штитник од мрежа: 220мм * 330мм * 900мм (4 парчиња)

Пламен екран: 230 * 230 * 150мм

Топ рефлектор: 410 mm * 410mm * 85 (H) mm

Гаранција: 12 месеци


Контактирајте нѐ
}