Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>топла производи

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588208623904433.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588208624100276.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588208623142431.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588208625431001.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588208625960235.jpg

H1502AD 1.9m пламен грејач од вистински пирамидален челик

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:Н1502 АД
Потврдување:CE
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Нашиот пирамидален пламен грејач од 1.9 метри носи нова димензија на надворешното греење. Оваа стилска единица обезбедува уникатно визуелен пламен истовремено обезбедувајќи топлина во секоја насока. Ова привлечно парто уметност во патио ќе биде фокусна точка на секој амбиент на отворено. Оваа висококвалитетна единица располага со систем за заштита на врвовите за ваша безбедност. Прицврстените тркала овозможуваат лесна подвижност.

спецификации
Точка брH1502AD
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 11.5kW
потрошувачкаMax 815g / h
ПалењеПалење палење
Големина на производ500x500x1900 мм
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ26/21килограми
Картон Големина100x58x27cm
Количина на контејнер180 / 374 / 445 компјутери
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Грејач на патио со реален пламен од 1.9 метри

Боја: Зачукувана црна, сребрена, сива, бела и др.

1- Тип на гас: пропан, бутан и мешавини (ТНГ)

2- Внес на топлина: Макс. 11.2 Kw (815 g / h)

3- Импулсно палење со ААА батерија 

4- Вклучете го прекинувачот за навалување и уредот за дефект на пламен

5- 1pc кварц или боросиликатна стаклена цевка

6- Објавувања за поддршка од сребрена боја од алуминиум


Брза детали

Големина на ITEM: 500x500x1900 mm

Куќиште на челичен резервоар: 500 * 500 * 860 мм

Цевка: Дија.100мм * 925мм, дебелина 2.5 мм                 

Пост за поддршка: 30x30x10Tmm, 960 mm должина (8 парчиња)

Штитник од мрежа: 220мм * 330мм * 900мм (4 парчиња)

Пламен екран: 230 * 230 * 150мм

Топ рефлектор: 410 mm * 410mm * 85 (H) mm

Гаранција: 12 месеци

Контактирајте нѐ
}