Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>топла производи

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588209964837594.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588209963210200.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588209963296837.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588209963114509.jpg

H5205 грејач на пламен гас , одобрување на CE

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H5205
Потврдување:CE, ERP
Минимална Подреди Кол:100 единици
Пакување Детали за:Кафеава кутија за извоз или прилагодена
Време на испорака:-25 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Мобилен топлински генератор на гас со висок капацитет за греење и покрај малата потрошувачка. Ефикасно користење на енергијата преку постојана дистрибуција на топлина. Максимална безбедност благодарение на пиезоелектричното палење, заштитата од ниско ниво на кислород и термоспојот.

спецификации
Точка брH5205
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлина4.2Kw/2.0Kw (2 поставки)
потрошувачка305 g/h, 140 g/h
ПалењеПиезо електричен  Палење
Големина на производ43X49X74.5cm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ12.0 / 10.0kgs
Картон Големина44.5 * 35 * 77cm
Количина на контејнер250 / 508 / 585pcs
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Клучни карактеристики

Грејач на гас со син пламен

lТип на гас: пропан, бутан или мешавини (ТНГ)

lМоќност: 4200W/2000W (2 поставки)

lПотрошувачка на гас: 140 - 305g/h

lПалење: пиезо електрично, вграден ODS уред

lУред за заштита од дефект од пламен

●4 тркалца за лесно движење

lПреклопен и компактен дизајн за високо полнење на контејнери

lОдличен ефект на загревање

lСилна и квалитетна градба

lКапацитет на цилиндар: Макс.15кг

lГолемина на производот: 430(l)x460(d)x743(h) mm


Контактирајте нѐ
}