Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>топла производи

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588210729987537.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588210728538715.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588210728996200.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588210728765112.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588210729965268.jpg

H5207 Кружен инфрацрвен грејач за затворен керамички гас , Одобрение за CE

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H5207
Потврдување:CE, ERP
Минимална Подреди Кол:100 единици
Пакување Детали за:Кафеава кутија за извоз или прилагодена
Време на испорака:-25 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Ние ORIPOWER, снабдувач на квалитетни артикли за вашиот дом и градина. Три различни поставки за топлина што значи дека можете да ја најдете поставката што ви одговара. Високата термичка ефикасност значи дека можете да ја намалите сметката за електрична енергија на минимум, а не да го прегреете просторот за живеење. Системот за безбедност на ODS и термоспој значи дека можете да се опуштите знаејќи дека вашиот грејач е безбеден и безбеден. Рицинусните тркала овозможуваат апаратот лесно да се движи низ вашиот дом за да ве загрее каде и да одите! Потребни се цилиндри за гас бутан, не се испорачуваат. Вградено копче за електрично палење за да се овозможи лесно и брзо ракување. Висококвалитетните керамички грејни плочи безбедно и чисто зрачат топлина низ вашата соба. Вклучува сензор за намалување на кислородот за следење на нивото на кислород во просторијата. 

спецификации
Точка брH5207
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлина4.2 kW, 2.6 kW, 1.6 kW (три поставки)
потрошувачка305 g/h, 190 g/h, 115 g/h
ПалењеПиезо палење или електрично палење
Големина на производ415x460x730mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ12.0 / 11.0kgs
Картон Големина47.5 * 29.5 * 79
Количина на контејнер260/540/640CTNS
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Клучни карактеристики

КРУЖЕН ИНФРАРРЕН ГРЕАК НА ГАС - Делукс стил

1- Тип на гас: пропан, бутан или мешавини (ТНГ)

2- Моќност: 4.2 kW, 2.6 kW, 1.6 kW (три поставки)

3- Палење: Импулсно електрично (пиезо палењето е опционално)

4- Вграден ODS уред

5- Уред за заштита од дефект од пламен

6- Нов конструктивен дизајн со капак на резервоарот со целосна големина

7- Најдобар класичен керамички горилник, висока термичка ефикасност

8- Лесен пристап до вентилот на цилиндарот со отворање на горниот прозорец 

9- Капак на резервоарот со целосна големина, голема количина на полнење на контејнерот

10- 4 тркалца за лесно движење

11- Капацитет на цилиндарот: Макс. Дијаметар.383x670H mm (макс.15kg)

12- Големина на производот: 415х460х730мм

Контактирајте нѐ
}