Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>топла производи

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588211166400115.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588211165414830.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588211165578709.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588211165381017.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1588211166684440.jpg

H5209 грејач на пламен гас , одобрување на CE

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H5209
Потврдување:CE
Минимална Подреди Кол:100 единици
Пакување Детали за:Кафеава кутија за извоз или прилагодена
Време на испорака:-25 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:30000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Овој грејач на гас има многу уникатен дизајн со триаголен горилник. Отворен пламен за максимална удобност. Вградениот систем ODS штити со исклучување на пламенот. Ова е избор за безбедно дополнително загревање во затворен простор. Одличен е за употреба во вашиот дом или кабина. Овој грејач не бара електрична енергија за да работи, што го прави одличен избор за секојдневно греење и итни ситуации кога ќе се исклучи струјата. Овој ѕиден грејач со син пламен гори со висока ефикасност и работи на течен пропан или природен гас. 

спецификации
Точка брH5209
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлина4.2Kw/2.0Kw (2 поставки)
потрошувачка305 g/h, 140 g/h
ПалењеИмпулс електричен со AAA батерија
Големина на производ41.5X46X73cm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ12.0 / 10.0kgs
Картон Големина47.5 * 29.5 * 79cm
Количина на контејнер260 / 540 / 640pcs
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Клучни карактеристики

Грејач на гас со син пламен

1- Тип на гас: пропан, бутан или мешавини (ТНГ)

2- Моќност: 4200W/1600W (потрошувачка: 305g/h)

3- Палење: Импулсно електрично со AAA батерија  

4- Вграден ODS уред

5- Уред за заштита од дефект од пламен

6- Иновативни и софистицирани форми, робусна конструкција

7- Инстантно загревање со нов триаголен систем за горилници

8- Ергономски дизајн на горниот прозорец за лесно отворање/затворање на вентилот за боци со гас. 

9- Покривка на резервоарот со целосна големина со контроли за шишиња со гас за деца отпорни

10- Многу голема количина на полнење на контејнери за да се заштеди товарот за клиентите

11- 4 тркалца за лесно движење

12- Капацитет на цилиндар: Макс.15кг

13- Големина на производот: 415х460х730мм


Контактирајте нѐ
}