Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Грејач за внатрешен двор

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587454019432898.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587454019142663.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587454019118080.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587454020617745.jpg

H1107E Внатрешен грејач од не'рѓосувачки челик со полнеж за влечење

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H1107E
Потврдување:СЕ, АГА
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:5000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Грејач за двор од не'рѓосувачки челик 

Уживајте во вашиот надворешен простор дури и во постудените месеци со овој издржлив и моќен грејач на двор. Грејачот на двор од пропан од нерѓосувачки челик Garden Treasures може да загрее површина до 200 квадратни. Ft., одржувајќи удобна топлина за голема толпа во вашиот двор. Тој има столб што се повлекува што го олеснува складирањето. Овој грејач е изработен од издржлив нерѓосувачки челик, со елегантен и модерен стил кој ќе го подобри секој надворешен декор. Исто така, има пиезоелектрично палење за лесно стартување и контролно копче кое овозможува прилагодување на ниска до висока температура.


спецификации
Точка брH1107
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 11-13.5kW
потрошувачкаMax 786-960g / ч
ПалењеПиезо палење 
Големина на производДија. 760 x 2250 mm (H) mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ18.5 / 15kgs
Картон Големина78 * 78 * 38.3cm
Количина на контејнер130/270/312 парчиња
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Патио грејач од нерѓосувачки челик што се извлекува

1- Тип на гас: пропан, бутан и мешавини (ТНГ)

2- Излезна топлина: макс. 11-13.5 kW (786-960g / h)

3- Дизајн на двоен емитер за долгорочна употреба

4- Одличен ефект на горење и греење

5- Вклучете го прекинувачот за навалување и уредот за дефект на пламен

6- Залечена врата за лесно заменување на гасниот цилиндер

7- Лизгајте го столбот за складирање и лесно движете се, прилагодена висина: 160cm

Вкупна големина: Dia.760 x 2250mm (H)mm

Алуминиумски рефлектор: Дија.760мм едноделен

Екран на пламен: Дија.250 × 235Hx0.8T mm w / 304SS мрежа внатре

Горилник: Дија.250 × 410Hx1.0T mm

Пост: Дија.60х830Нхх1.0Т мм

Куќиште на резервоарот: Dia.412×780Hx0.6-0.8T mm

Големина на отворена врата за шише со гас: Дија.330х655 мм

Основа: Дија.515×85(В)х1.0(Т)мм 

Гаранција: 12 месеци

Контактирајте нѐ
}