Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Грејач за внатрешен двор

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587455624756876.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587455623728344.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587455623756593.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587455623832755.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587455624144177.jpg

H1107G грејач на патио од не'рѓосувачки челик

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H1107G
Потврдување:CE сертификат, AGA сертификат
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:10000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Подно грејач за двор од не'рѓосувачки челик 

Уживајте во вашиот надворешен простор дури и во постудените месеци со овој издржлив и моќен грејач на двор. Градинскиот грејач за двор од пропан од нерѓосувачки челик може да загрее површина до 200 квадратни. Ft., одржувајќи удобна топлина за голема толпа во вашиот двор. Овој грејач е изработен од издржлив нерѓосувачки челик, со елегантен и модерен стил кој ќе го подобри секој надворешен декор. Исто така, располага со пиезоелектрично палење за лесно стартување и контролно копче кое овозможува прилагодување на ниска до висока температура.

спецификации
Точка брH1107G
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 11-13.5kW
потрошувачкаMax 786-960g / ч
ПалењеПиезо палење
Големина на производДија. 815 x 2250 mm (H) mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ17.5 / 14kgs
Картон Големина465x465x880mm
Количина на контејнер160/335/380 парчиња
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Грејач за двор од не'рѓосувачки челик

1- Тип на гас: пропан, бутан и мешавини (ТНГ)

2- Излезна топлина: макс. 11-13.5 kW (786-960g / h)

3- Дизајн на двоен емитер за долгорочна употреба

4- Одличен ефект на горење и греење

5- Вклучете го прекинувачот за навалување и уредот за дефект на пламен

6- Залечена врата за лесно заменување на гасниот цилиндер

7- Конструкција од нерѓосувачки челик со црна основа

Вкупна големина: Dia.815x2250H mm

Алуминиумски рефлектор: Дија. 815 мм Четири парчиња K / D

Екран на пламен: Дија.250 × 235Hx0.8T mm w / 304SS мрежа внатре

Горилник: Дија.250 × 410Hx1.0T mm

Пост: Дија.60х825Нхх1.0Т мм

Куќиште на резервоар: Dia.376x740H mm

Големина на отворена врата за шише со гас: Дија.330х647 мм

Основа во дија .455x90H mm

Гаранција: 12 месеци


Контактирајте нѐ
}