Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Грејач за внатрешен двор

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587457234551140.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587457233673455.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587457234511069.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587457234413716.jpg

H1109F челичен простор за внатрешен грејач

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H1109F
Потврдување:CE, AGA
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:10000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Овој моќен надворешен грејач со прилагодлива контрола на температурата, со променлива - ова ви дава контрола над нивото на топлина потребно за да ги загреете вашите пријатели и семејството.

Палењето на пиезо батеријата ви овозможува да го запалите грејачот брзо, лесно и што е можно побезбедно. Долниот дел од грејачот на двор, исто така, обезбедува простор за складирање на боцата со гас надвор од видното поле.

Силната конструкција и цврстиот дизајн на грејачот за двор обезбедува долговечност и стабилност при употреба. Меѓутоа, во случај да се преврти, има безбедносен прекинувач кој автоматски ќе го исклучи грејачот доколку се навалува.

спецификации
Точка брH1109F
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 12kW
потрошувачкаМакс 900 г / ч
ПалењеПиезо палење
Големина на производДијаметар.556x1307H mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ16.0 / 13.8kgs
Картон Големина53x 50 x 77cm
Количина на контејнер140/280/340 парчиња
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Грејач за површина од не'рѓосувачки челик за внатрешна и надворешна употреба

1- Комплетна конструкција од нерѓосувачки челик

2- Тип на гас: пропан, бутан и мешавини (ТНГ)

3- Излезна топлина: макс. 10 kW

4- Вклучете го прекинувачот за навалување и уредот за дефект на пламен

5- Заштита од пламен за зголемена безбедност

6- Залечена врата за лесно заменување на гасниот цилиндер

7- Вклучете рачка од нерѓосувачки челик

8- Погоден за макс.9кг плинско боци

9- Вклучете ODS (безбедносен уред за анализатор на CO/CO2)

ГОЛЕМИНА НА ПРЕДМЕТОТ: Dia.556x1307H mm

Погоден за плински боци со големина помала од Dia.340x570 mm

Гаранција: 12 месеци


Контактирајте нѐ
}