Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Грејач за внатрешен двор

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587457957835183.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587457957695686.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587457958149976.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587457957921563.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587457958458047.jpg

H1207 Грејач со челик за внатрешен двор, обложен во прав

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H1207
Потврдување:СЕ, АГА
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:10000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Подно грејач за внатрешен двор 

Обложена завршна обработка на прав челичен поден грејач на патио е совршено решение за забава на отворено цела година. Течниот пропан обезбедува чисто, бездимно горење со моќност од 13.5KW. Пиезо-палењето обезбедува брзи стартувања, така што ќе можете брзо да ја загреете вашата палуба или внатрешен двор. Емитувачот на топлина обезбедува поширока покриеност, давајќи ви уште поголема топлина на вашиот надворешен простор. Термоспој и безбедносните уреди против навалување обезбедуваат стабилност за да се спречат несреќи. Комплет за тркала овозможува лесна подвижност на разни надворешни локации. Скриеното складирање на резервоарот ви овозможува лесно пристапување и паметно прикривање на резервоарот за бензин


спецификации
Точка брH1207
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 11-13.5kW
потрошувачкаMax 786-960g / ч
ПалењеПиезо палење
Големина на производДија. 760 x 2250 mm (H) mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ19.5 / 16kgs
Картон Големина78 * 78 * 38.3cm
Количина на контејнер130/270/312 парчиња
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Грејач за двор од челик обложен со прав

Боја: црна врежана, сребрена со чекан

1- Тип на гас: пропан, бутан и мешавини (ТНГ)

2- Излезна топлина: макс. 11-13.5 kW (786-960g / h)

3- Дизајн на двоен емитер за долг животен век

4- Одличен ефект на горење и греење

5- Вклучете го прекинувачот за навалување и уредот за дефект на пламен

6- Залечена врата за лесно заменување на гасниот цилиндер

7- Горилник од не'рѓосувачки челик

Вкупна големина: Dia.760 x 2250mm (H)mm

Алуминиумски рефлектор: Дија.760мм едноделен

Екран на пламен: Дија.250 × 235Hx0.8T mm w / 304SS мрежа внатре

Горилник: Дија.250 × 410Hx1.0T mm

Пост: Дија.60х830Нхх1.0Т мм

Куќиште на резервоарот: Dia.412×780Hx0.6-0.8T mm

Големина на отворена врата за шише со гас: Дија.330х655 мм

Основа: дијаметар.515×85(H)x1.0(T)mm Челичен грејач за двор

Гаранција: 12 месеци


Контактирајте нѐ
}