Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Грејач за внатрешен двор

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587458826760392.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587458826306656.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587458826738141.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587458827723999.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587458827681524.jpg

H1207G Грејач со челик за внатрешен двор, обложен во прав

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H1207G
Потврдување:СЕ, АГА
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:10000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Подно грејач за внатрешен двор 

Обложена завршна обработка на прав челичен поден грејач на патио е совршено решение за забава на отворено цела година. Течниот пропан обезбедува чисто, бездимно горење со моќност од 13.5KW. Пиезо-палењето обезбедува брзи стартувања, така што ќе можете брзо да ја загреете вашата палуба или внатрешен двор. Емитувачот на топлина обезбедува поширока покриеност, давајќи ви уште поголема топлина на вашиот надворешен простор. Термоспој и безбедносните уреди против навалување обезбедуваат стабилност за да се спречат несреќи. Комплет за тркала овозможува лесна подвижност на разни надворешни локации. Скриеното складирање на резервоарот ви овозможува лесно пристапување и паметно прикривање на резервоарот за бензин

спецификации
Точка брH1207G
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 11-13.5kW
потрошувачкаMax 786-960g / ч
ПалењеПиезо палење
Големина на производДија. 815 x 2250 mm (H) mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ18.5 / 15kgs
Картон Големина465x465x880mm
Количина на контејнер160/335/379 парчиња
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Челичен грејач на патио

Боја: песок црна, зелена, сина, бела, сребрена и др.

1- Тип на гас: пропан, бутан и мешавини (ТНГ)

2- Излезна топлина: макс. 11-13.5 kW (786-960g / h)

3- Дизајн на двоен емитер за долгорочна употреба

4- Одличен ефект на горење и греење

5- Вклучете го прекинувачот за навалување и уредот за дефект на пламен

6- Залечена врата за лесно заменување на гасниот цилиндер

7- Горилник од не'рѓосувачки челик

Вкупна големина: Dia.815x2250H mm

Алуминиумски рефлектор: Дија. 815 мм Четири парчиња K / D

Екран на пламен: Дија.250 × 235Hx0.8T mm w / 304SS мрежа внатре

Горилник: Дија.250 × 410Hx1.0T mm

Пост: Дија.60х825Нхх1.0Т мм

Куќиште на резервоар: Dia.376x740H mm

Големина на отворена врата за шише со гас: Дија.330х647 мм

Основа во дија .455x90H mm

Гаранција: 12 месеци

Контактирајте нѐ
}