Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Грејач за внатрешен двор

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587459973960793.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587459973676287.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587459973660915.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1587459978118111.jpg

H1209B грејач на патио од челик

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:H1209B
Потврдување:CE
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Union, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:5000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Овој моќен надворешен грејач со прилагодлива контрола на температурата, со променлива - ова ви дава контрола над нивото на топлина потребно за да ги загреете вашите пријатели и семејството.

Палењето на пиезо батеријата ви овозможува да го запалите грејачот брзо, лесно и што е можно побезбедно. Долниот дел од грејачот на двор, исто така, обезбедува простор за складирање на боцата со гас надвор од видното поле.

Силната конструкција и цврстиот дизајн на грејачот за двор обезбедува долговечност и стабилност при употреба. Меѓутоа, во случај да се преврти, има безбедносен прекинувач кој автоматски ќе го исклучи грејачот доколку се навалува.


спецификации
Точка брH1209B
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 12.kW
потрошувачкаМакс 900 г / ч
ПалењеПиезо палење 
Големина на производ  Дијаметар.556x1430H mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ17.5 / 14.5kgs
Картон Големина53x 50 x 89cm
Количина на контејнер115/240/295 парчиња
20 '/ 40'GP / 40'HQ


Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали


Клучни карактеристики

Грејач на челични дворови

1- Челично тело обложено со прав

2- Тип на гас: пропан, бутан и мешавини (ТНГ)

3- Излезна топлина: макс. 12 kW

4- Вклучете го прекинувачот за навалување и уредот за дефект на пламен

5- Заштита од пламен за зголемена безбедност

6- Залечена врата за лесно заменување на гасниот цилиндер

7- Куќиште на пламеник и резервоар од нерѓосувачки челик

8- Вклучете комплет за тркала и рачка од нерѓосувачки челик

9- Погоден за макс.15кг плинско боци

ГОЛЕМИНА НА ПРЕДМЕТОТ: Dia.556x1430H mm

Погоден за плински боци со големина помала од Dia.340x650 mm

Гаранција: 12 месеци

Контактирајте нѐ
}