Тел:0086-574-88187017/88445852/88187008

Е-пошта:[заштитена по е-пошта]

EN
сите категории

Дома>Производ>Грејач за внатрешен двор

  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585104930770024.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585104926108688.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585104927191712.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585104927525339.jpg
  • https://www.gasheaterbbq.com/upload/product/1585104931530073.jpg

P1201A Постелен грејач со пожар на пламен со лавови карпи и логови

Место на потекло:Нингбо, Кина
Бренд име:Оружје
Број на моделот:P1201A
Потврдување:CE
Минимална Подреди Кол:50 единици
Пакување Детали за:Браун извозна кутија или по барање на клиенти
Време на испорака:-30 45 денови
Начин на плаќање:T / T, PayPal, Western Унија, MoneyGram, Али цел, L / C, D / P и др
Набавка Способност:5000 единици / месец


Испраќам барање
Опис

Грејач за двор со пламен гас со стакло

Уникатниот надворешен оган што носи познат стил и слика со пламен во вашиот двор или градина.

Тоа е мобилен грејач за двор на гас кој работи со бутан и пропан гас, го комбинира видливиот оган со неговата топлина. Благодарение на стаклените камења, топлината циркулира внатре и излегува надвор низ четиристраното горно стакло. Кога стаклото е топло, тоа обезбедува и инфрацрвена топлина на кратко растојание.

Овој гасен грејач за двор со стакло е совршен за тераси покриени со стакло и заштитени од ветер или отворени на отворено ако се мешаат со други инфрацрвени грејачи. Топлото и осветлувањето се многу атрактивен фактор за секаков вид на бизнис.

Тоа не само што носи топлина, туку и осветлување и удобност во вашиот надворешен простор. Висококвалитетните материјали и неговата едноставност ќе ви овозможат да го користите во текот на годините.

Навистина едноставен за палење и регулирање, овој црно обоен челичен грејач е многу робустен и лесен во исто време, а благодарение на неговите четири тркала што се заклучуваат можете да го движите низ секаков вид на површина.

спецификации
Точка брP1201A
Тип на гасПропан, бутан и мешавини (ТНГ)
Излез на топлинаМакс. 7.5-8kW
потрошувачкаМакс.576-599g/h
ПалењеЕлектрично палење
Големина на производ469 469 * * 1390mm
Пакување1СЕТ / 1КТН
GW / СЗ45 / 39kgs
Картон Големина53 * 53 * 89cm
Количина на контејнер108 / 230 / 280pcs
20 '/ 40'GP / 40'HQ

Каде да се користи

Закана за авиони

Соба за багаж

Угостителство

Фабрика

Болница

Чадор

градина

Се чека за повлекување

Базени и бањи

Магацин

Патио Бар

Црква

Обнова на поплави

Угостителство

Патио

Шопинг центар

Тераса

Зимска тераса

Алфреско Јадење

Бродови

Комерцијални

Фудбалски стадиони

Невозможно да се загреваат области

Паб

Ски-центар

Тематски парк

зоолошката градина

Тенди

Надстрешница

Коњски

Опсег на возење на голф

Области за седење на отворено

ресторан

Спортски сали

Клучни карактеристики

- Максимални перформанси: 8 kW.

- Фабрикувани со висококвалитетни материјали.

- Совршен за секаков вид на бизнис.

- Компактен и елегантен дизајн.

- Четиристрано калено горно стакло.

- Одлично осветлување и извор на греење.

- Робустен, отпорен и лесен во исто време.

- Електрично палење (ААА батеријата е опционална).

- Безбедносен систем против навалување.

- Складирање на боци со плин.

- Пренослив благодарение на неговите четири тркала што се заклучуваат.

- Лесно одржување.

- Гориво: гас пропан/бутан.

- Потрошувачка: 0,5 kg/h.

- Боја: Црна, Зелена, Сива

- Димензии: 46.9 x 46.9 x 139 cm. (Ширина x длабочина x висина)

- Тежина: 45 кг.

- CE одобрено.

- Гаранција: 12 месеци.Контактирајте нѐ
}